Reti kuram negaršo desa. Bet, gatavojot sviestmaizes, diez vai kāds domā par desu izstrādājuma kvalitāti. Bet velti! Galu galā no tā ir atkarīga ne tikai garša, bet arī fiziskā labsajūta. Izpētīsim kopā kvalitatīvas desas ceļvedi.
Desas tiek uzskatītas par populārāko produktu, ko patērē austrumeiropieši. Desa ir svētku uzkoda, sātīga uzkoda darbā un ātra alternatīva vakariņās. Tiesa, lai nesabojātu apetīti ar nekvalitatīvu produktu, ir jāzina, kā to izvēlēties. Šie padomi palīdzēs pamanīt gardāko desu veikala plauktā.
Desas griezums
Veikalā vārītas desas izstrādājuma kvalitāti var noteikt, aplūkojot griezumu. Lai iegūtu svaigu dabīgu produktu, tam jābūt gludam, sausam, bez gaisa burbuļiem. Kūpinātos un neapstrādātos produktos var būt redzamas vietas, taču griezumam vienalga ir jābūt ir viendabīgam.
Iepakojuma apvalks
Pirmā lieta, kurai jāpievērš uzmanība, izvēloties vārītas desas, ir apvalks. Tam jābūt elastīgam un sausam. Ja desa ir svaiga, iepakojuma apvalks cieši piegulēs produktam. Tajā pašā laikā nedrīkst būt traipi, pietūkums vai bojāta integritāte.
Kūpinātām desām ūdens zuduma dēļ apvalks ir nedaudz saburzīts, bet cieši pielīp pie gaļas. Ja iepakojums ir elastīgs, tas nozīmē, ka desā ir daudz šķidruma, kas tiek aizturēts ar cietes vai citu piedevu palīdzību.
Bet kaltētiem produktiem ir atļauts būt ar baltu pārklājumu, bet tam jābūt uz mizas, bet nekādā gadījumā produkta iekšpusē. Tas nav pelējums, bet gan sāls. Tas parādās žāvēšanas laikā. Sāls uz mizas ir augstas kvalitātes zīme.
Dabiskā produkta krāsa
Dabisku produktu var atpazīt pēc krāsas. Īpaši ātri to var izdarīt, ja vārītā desa jau ir sagriezta gabalos un griezums ir redzams. Augstas kvalitātes vārītai desai ir vārītas gaļas krāsa – viegli pelēcīga. Žāvētām desām ir tāda pati dabiskā krāsa.
Visi sarkanie toņi tikai norāda, ka produkts satur krāsvielas. Kūpinātiem produktiem ir nedaudz atšķirīga krāsa – tai ir brūna nokrāsa. Sarkanai krāsai nevajadzētu būt. Tāpat tiek uzskatīts, ka jo tumšāka ir gaļas produkta krāsa, jo vairāk liellopu gaļas tas satur.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- 15. janvāris – īpaša, ticējumiem un rituāliem apvīta diena, kurā jāsargā sava māja, ģimene un mājdzīvniekiby Laura Blūma
- Ievieto sūkļa gabaliņu dušas šļūtenē – noderīgs apdoms, kuru man iemācīja kaimiņšby Sandra Kovaļenko
- Kā cīnīties ar kondensātu uz logiem – vienkāršs triks, kas izmaksā centusby Anna Kalniņa